I FESTIWAL WOLNA REPUBLIKA OCHOTNICKA 15 SIERPNIA 2016 r. Ochotnica Górna

I. FESTIWAL WOLNA REPUBLIKA OCHOTNICKA 15 SIERPNIA 2016 r. OCHOTNICA GÓRNA

Zapraszamy wszystkich na unikatowy w skali Polski , jedyny w swoim rodzaju, folkowy festiwal czterech kultur do Ochotnicy – najbardziej polskiej z polskich wsi. Tak mawiał o nas Ks. Józef Tischner.

Z okazji 600-lecie lokacji wsi Ochotnica i 680-lecia lokacji sąsiedniej wsi Tylmanowa postanowiliśmy zorganizować jedyny w swoim rodzaju festiwal, który będzie prezentacją pięknej  i jakże różnorodnej muzyki i kultury wszystkich grup etnicznych, które współtworzyły niepowtarzalny klimat  naszych wsi.

Będzie to festiwal folkowy prezentujący  muzykę czterech kultur: kultury bałkańskiej - wołoskiej  (Wołosi  byli założycielami wsi Ochotnica w 1416 r.), kultury góralskiej (polska kultura pasterska, która wytworzyła się na bazie kultury wołoskiej), kultury żydowskiej (Żydzi zamieszkiwali w naszych wsiach od XVI w. do 1942 r.) i kultury romskiej (Romowie pojawili się pod koniec XIX wieku).

Wszystkie grupy etniczne żyły tutaj w zgodzie, w poszanowaniu swoich wartości i zwyczajów, współpracując i przenikając się nawzajem.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Musisz być Logged in aby dodawać komentarze